o kościach

W ciągu naszego życia jesteśmy narażeni na ryzyko zapadnięcia na choroby różnorakiego rodzaju. Schorzenia kości także nie są osobliwością. Szkielet to nie tylko swoiste rusztowanie ciała człowieka.
Tworzące go części kostne magazynują składniki mineralne, i pomimo, że stopniowo odnawiają się to bywają narażone na atak przez chorobę. A ta może przejawiać genezę różnego rodzaju. Do najczęściej występujących zaliczają się przyczyny: dziedziczne, związane z niedoborami witamin i minerałów, wywołane zmianami w układzie hormonalnym oraz metaboliczne, a także nowotworowe. Wraz z upływem lat zwiększa się prócz tego ryzyko wystąpieniem zrzeszotnienia kości.
szkielet człowieka
Stan ten może powodować zwiększoną podatność na złamania kości. Początkowe stadia rozwoju schorzenia często są niezauważane, a odczuwany charakterystyczny dla osteoporozy ból – zlekceważony. Niestety, gdyż najlepsze efekty daje szybko rozpoczęte postępowanie terapeutyczne. Bardzo istotne jest jednak szczególnie stosowanie działań z zakresu profilaktyki. Wtedy nawet w starszym wieku będziemy mogli czerpać radość ze sprawności. Do konkretnych części procedury zapobiegawczej można zaliczyć: systematycznie podejmowane aktywności fizyczne oraz odpowiednią, bogatą w minerały oraz witaminy dietę. Korzystnym rozwiązaniem będzie też monitorowanie wagi, ponieważ nadwaga ma zły wpływ na układ ruchowy.

10 lat ago
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments